Online Rehabilitasyon - TeleRehabilitasyon - Online Terapi - Evde Tedavi

Online Rehabilitasyon - TeleRehabilitasyon - Online Terapi - Evde Tedavi

Online Rehabilitasyon - Evde Tedavi Nedir?

Online rehabilitasyon kişinin rehabilitasyon programının telefon veya bilgisayar desteği alınarak kişinin evinden çıkmadan terapisti ile birebir görüşmesini sağlayan sistemdir denebilir. Online rehabilitasyon bir diğer adıyla telerehabilitasyon dünya genelinde oldukça yaygın kullanılmakta olup ülkemiz de de son 10 yıldır yaygınlaşmaya başlamıştır.

Online rehabilitasyon - terapi - tedavi kullanan meslekler?

Online rehabilitasyon veren mesleklerin yaygınları Fizyoterapi , Psikiyatri , Diyetisyenlik’tir diyebiliriz.

Online Rehabilitasyon - Terapi Amacı?

Online rehabilitasyon ‘da amaç kişinin evden çıkamadığı durumlarda içinde bulunduğu rehabilitasyon ve/veya tedavi sürecinin eksik kalmamasını sağlamaktır.

Unutmayın ki rehabilitasyon sürecine ara verdiğinizde Her 24 saatte kazanımlarınızın %10'unu kaybedebilirsiniz.

Online Rehabilitasyon İçin Ekstra Bir Şey Almam Gerekir Mi?

Evinizde kamerası olan bir bilgisayar ya da telefon var ise başka hiçbir materyal almadan Online Rehabilitasyon sürecine dahil olabilirsiniz.

Online Rehabilitasyon Etkili Mi?

Kliniklerde verilen tedavilerde de hep söylediğimiz gibi işin büyük kısmı eve gittiğinizde ne yaptığınızda. Biz Online Rehabilitasyon ile programınızı sizin ev ortamınıza göre düzenlediğimiz için size daha uygun ve yapabileceğiniz yani dolayısıyla size en faydalı programı oluşturuyoruz. Bu konuda yapılmış bilimsel çalışmalarda online rehabilitasyonun etkilerini kanıtlamıştır.

Online Rehabilitasyon’da Her Şey Online Uygulanabilir Mi?

Gerektiğinde Cihazları da size temin edip evinizde profesyonel hizmeti almanızı sağlıyoruz böylelikle hiçbir anlamda eksik kalmamış oluyorsunuz.