Ekibimiz

Ekibimiz

PhD(c). PT. MT. CANER YILMAZ

2011 Yılında İstanbul Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Sonrasında manuel terapi, kinezyolojik bantlama, hareket analizi gibi konularda eğitimlerine devam ederken Yeditepe Üniversitesinde Uzmanlığını tamamladı. Bilim Doktorası çalışmalarını Bahçeşehir üniversitesi bünyesinde devam ettirmekte olup bu süreçte Amerika’da bulunan ve Amerikan Fizyoterapistler Derneği onaylı, akredite bir eğitim programı sunan American Academy of Manual Therapy, bünyesindeki Spinal Manuplation & Dry Needling Institu’de eğitimlerini tamamlayarak Asisst. Instructor ünvanını almış ve bu enstitü adına ülkemizde kurs düzenleme yetkisini hak etmiştir.

Ayrıca şu an da İstanbul Aydın Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Bu süreç içerisinde özel hastane de bölüm yöneticiliği, rehabilitasyon merkezi ve evde tedavi hizmetlerinde görev almıştır. 
Çeşitli kurumlarda Çalışma Ergonomisi ve Postür konularında eğitimler, seminerler düzenlemiştir.

Bir  süre Almanya’da çalışmış ancak çalışmalarına Türkiye’de devam etmek istediği için geri dönmüştür. Amerika Birleşik Devletlerinde, Uzak Doğuda, Rusyada ve Avrupada “Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Avusturya ve Yunanistan’da”,  klinik gözlemlerde bulunmuştur.

Ayrıca Pilates eğitmenliğine sahiptir, bu eğitmenliği pilatesim klinikteki yeri ve uygulamaları hakkında teorik ve pratik bilgileri bir potada eğitmek amacıyla almıştır.

İstanbul Fizyoterapi’nin kurucusu ve Baş Fizyoterapist olarak sizlere en güncel ve etkin tedavileri sunmaya devam etmektedir.